radio

https://slaskieradio.pl/radio/silesia_fm

 

 

Dobry wieczór w wieczór w Boskiej Silesii,witają się z państwem Damian Pelczarski i Sebastian

  • Pamiętasz jak to było chodzić do szkoły?
  • angażowałeś się w życie szkoły?

 

32 232 5 232

1) Przedstawienie – uczniowie Zespołu Szkół Nr 10 w Zabrzu (dziewczyny z LO, chłopaki z technikum – jakie specjalizacje)
2) Działalność w szkolnym radiowęźle (Nadia)
– jakie pełni funkcje (relaks na przerwie, szerzenie pozytywnych wartości przez muzykę, zapoznawanie uczniów z różnymi gatunkami muzyki, przekazywanie komunikatów (?)
– jak to się stało, że działacie w radiowęźle?
– ile pracy z Wasze strony wymaga zaangażowania w radiowęzeł
3) Radiowęzeł prowadzony przez uczniów to przykład, że młodzieży chce się coś ponad to, co obowiązkowe. Zamiast odpocząć na przerwie, mieć czas dla siebie – Nadia, Ula, Kamil i Piotrek poświęcają się szkolnej społeczności, by umilić przerwy wszystkim uczniom. Dziś zechcieli być tutaj na audcyji Boska Silesia – nie tylko po to by rozwijająca swoje pasje radiowe, zobaczyć jak funckjonuje rozgłośnia radiowa, ale również by podzielić się sprawami niezwykle istotnymi w życiu młodzieży.
Zacznijmy jednak od specyfiki tej audycji… Boska Silesia to audycja poruszająca tematy religijne, etyczne i społeczne. Myślicie, że jest potrzeba by takie audycję istniały w przestrzeni publicznej?
4) Poruszamy ważną kwestię dotyczącą obecności religii w przestrzeni publicznej w oczach młodych ludzi. Może dla naszego pokolenia jeszcze te kwestie bywają oczywiste, natomiast dziś słuchamy głosu nastolatków.
Nie bez znaczenia jest to, że przygotowujecie się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sięgając do katechizmowych definicji powtarza się, że Sakrament ten uzdalnia nas do mężnego wyznawania wiary, życia według niej i obrony. Co to właściwie oznacza? Czy potrzebne są super moce by umieć przyznać się do bycia chrześcijanką, chrześcijaninem?
5) Dlaczego zdecydowaliście się na przygotowanie do sakramentu bierzmowania?
– bierzmowanie – „na co to komu?”
6) gdybyście przy użyciu dwóch wyrazów mieli zachęcić młodszych kolegów i koleżanki do przystąpienia do sakramentu bierzmowania, to jakie byłyby to słowa?
– a gdyby to samo pytanie zadać w kontekście Waszej szkoły – „dziesiątki”?